Nasz zespół

Victor Tromer

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, iż dnia 5 grudnia br. zmarł Prezes Zarządu Śląskiej Grupy Kapitałowej S.A. Pan Victor Tromer.

Uchwałą Rady Nadzorczej Śląskiej Grupy Kapitałowej S. A. w okresie od 8 grudnia 2020 r. do 7 marca 2021 r. do czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu został delegowany dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Tomasz Tromer.

Jestem pomysłodawcą i założycielem spółek SGK sp. z o.o. oraz Śląska Grupa Kapitałowa S.A., a w dniu rozpoczęcia emisji akcji serii C również jej większościowym akcjonariuszem (52%) i Prezesem Zarządu Śląska Grupa Kapitałowa S.A. Śląska Grupa Kapitałowa powstała z pasji do biznesu w branży nieruchomości, a jej droga rozwoju to współpraca świetnie wykwalifikowanej kadry biura nieruchomości w Świętochłowicach z portfelem inwestycyjnym, którego celem są lokale mieszkaniowe w województwie Śląskim. Lotnictwo, motoryzacja i biznes sprawiają, że jestem wulkanem pozytywnej energii i motorem rozbudowy ekonomicznej w naszej firmie.


Cand. Scient. Pol Tomasz Tromer

Prezes Zarządu

W 2005 r., Kiedy przeprowadziłem pierwsze miliony euro inwestycji w nieruchomości w Polsce, społeczność międzynarodowych inwestorów komercyjnych postrzegała mnie jako agresywnego pierwszego gracza. Dopiero po zapewnieniu im solidnego zwrotu, znacznie przekraczającego 7%, ich nastawienie uległo zmianie. W ciągu najbliższych lat nasz portfel RE wzrósł do 300 mln EUR w Warszawie i Trójmieście. Dziś Polska, zwłaszcza Warszawa i inne duże aglomeracje, znajdują się na ekranie radaru każdego inwestora, co prowadzi do zmniejszenia zysków. Ale jest jeden region, który z jakiegoś powodu, pomimo posiadania wszystkich właściwych kluczowych liczb, został zaniedbany – lub zarezerwowany dla prawdziwych poufnych. Witamy w regionie śląskim, a zwroty odpowiadają poziomom warszawskim sprzed 2008 roku.


dr Krzysztof Sularz

Przewodniczący Rady Nadzorczej 

Posiada znaczącą teoretyczną wiedzę prawniczą zdobytą m.in. w trakcie wieloletniej pracy naukowej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach połączonej z uzyskaniem tytułu doktora prawa / 1989r./ , egzamin sędziowski/1982 r./ oraz radcy prawnego /1984 r./. 

Od kilkunastu lat prowadzi obsługę prawną podmiotów gospodarczych. Zakres realizowanych zadań jest wyznaczany kompleksowymi potrzebami podmiotu korzystającego z usług i nie ogranicza się do spraw tradycyjnie przypisanych stanowisku radcy prawnego.


Mgr Jacek Sularz

Członek Rady Nadzorczej

W branży prawniczej od 2010 roku.
Skończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, a następnie aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu.
Duże doświadczenie w zakresie postępowań sądowych dotyczących zarówno spraw cywilnych jak i karnych.
Posługuje się językiem angielskim, w tym językiem angielskim prawniczym.
Absolwent Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu z zakresu języka angielskiego.
Racjonalność i konsekwentność w działaniu to jego zalety.


Natalia Leszczyńska

Relacje inwestorskie

Dbam o to, aby kontakt między Spółką a akcjonariuszami był szybki i sprawny.
Odpowiadam za zarządzanie i koordynowanie codziennej pracy biura. Pomagam w sprawach związanych z dematerializacją akcji.
Nadzoruję obieg dokumentów firmowych i pracowniczych oraz korespondencję w biurze zarówno w Śląskiej Grupie Kapitałowej S.A., jak i w SGK Nieruchomości sp. z o.o.
W pracy cenię sobie dokładność i dobry kontakt z klientem.